آنتی اسکالانت :

به کار گیری از آنتی اسکالانت ها جهت حفاظت دستگاه های تصفیه ی آب استفاده بسیاری در همه ی جهان دارد. این مواد ضد رسوب در واقع باعث پایین آمدن تشکیل رسوب در ممبران ها می گردند، همانطور که آنتی اسکالانت می تواند جهت پیشگیری از ایجاد رسوب در دستگاه مفید باشد، برای ممبران کارگیری از نوع بی کیفیت آن می تواند مضر باشد و خسارت چشمگیری به بار بیاورد.

 

آنتی اسکالانت در انواع مختلف Antiscalant

دستگاه تصفیه ی آب و حفاظت از آن یک امر جدی برای همه ی کسانی است که از این دستگاه استفاده می کنند. آنتی اسکالانت یکی از راه هایی می باشد که جهت حفاظت از دستگاههای RO می توان از آن به کار گیری کرد. دستگاه تصفیه ی آب RO شامل فیلتری بنام ممبران می باشد که از غشای نیمه تروا ایجاد شده است.

اگر ایرادی در این فیلتر باشد قطعا دستگاه با مشکلات خیلی زیادی روبرو می‌ شود. ممبران خیلی حساس هست و نباید رسوب مانع  کارکرد صحیح آن شود. تاکنون خسارت های خیلی سنگینی از جانب مشکلات ممبران و پمپ ها  به دستگاههای تصفیه ی آب وارد شده است. آنتی اسکالانت یک مواد شیمیایی می باشد برای پایین آوردن رسوب ها، مثل: کربنات کلسیم،سولفات کلسیم،سولفات باریم و سولفات استرانسیوم که بر روی ممبران ایجاد می شوند.

نقش آفرینی آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه

آنتی اسکالانت فلوکن 260 خانواده ای از مواد شیمیایی می باشد که جهت پیشگیری از ایجاد رسوب نمک های معدنی به کارگیری می شود.

آنتی اسکالانت یکی از معروف ترین مواد شیمیایی می باشد که جهت شست و شوی سیستم و دستگاههای تصفیه آب صنعتی از آن به کار گیری می ‌شود. مشکل بزرگی که دستگاههای تصفیه آب با آن روبرو می ‌شوند گرفتگی منافذ ممبران های آن به وسیله نمک های موجود در آب می باشد.

در واقع به عنوان یک ناجی به کمک این دستگاهها رفته و جلوگیری از رسوب ها می شود. در حالت کلی آنتی اسکالانت  یک مواد تصفیه ی معتبری می باشد جهت به حداقل رساندن مشکلات تصفیه ی آب و پیشگیری از گرفتگی ممبران ها. کارگیری از آنتی اسکالانت موجب می شود که آب با کیفیت در اختیار باشد و همچنین نسبت جریان عبوری آب از ممبران دستگاه های تصفیه بیشتر شود.

تجربه ثابت کرده است که عدم کارگیری از آنتی اسکالانت آسیب های خیلی زیادی به دستگاه ها وارد می کند. کسانی که از این مواد استفاده کرده اند رضایت کامل داشته اند و مشتاق خرید آن با کیفیت زیاد می باشند.

 

دستگاه اسمز مع و تاثیر آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت در شیرین کردن آب دریا نقش بسزایی دارد. متاسفانه جهان ما با مشکل کم آبی روبرو است و در کشور ما هم همین موضوع به یک بحران بزرگ مبدل شده است. یکی از روش های، کارگیری از دستگاههای اسمز مع می باشد که آب شرب دریا به وسیله این دستگاه شیرین می شود. آبی که وارد دستگاه اسمز مع می شود حامل نمک های محلول کلسیم، منیزیم و سایر املاح است.

این رسوب ها با گذشت زمان روی ممبران دستگاه تصفیه آب اثر می ‌گذارد و باعث ایجاد رسوب می گردد. در واقع آنتی اسکالانت  همین جا به کمک ممبران می آید. هنگامی که می خواهند آب دریا را شیرین کنند میزانی از آنتی اسکالانت ها را در دستگاههای اسمز مع از طریق پمپ های  مخصوص تزریق می نمایند تا از گرفتگی ممبران جلوگیری شود. چون در حالت معمولی نمک آب دریا  موجب می شود محل های گذر از غشا دچار گرفتگی شوند که در این صورت با احیاء آنتی اسکالانت این مشکل مرتفع می شود.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : آنتی ,اسکالانت ,دستگاه ,ممبران ,تصفیه ,رسوب ,آنتی اسکالانت ,دستگاه تصفیه ,اسمز مع ,دستگاههای تصفیه ,مواد شیمیایی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jon تهویه گستر راگا مبلمان ویلایی آرامش الصلاه فی القدس الشریف طراحی وب- برنامه نویسی کرونا Diana آموزش مهارت های زندگی توقف ناپذیر باش (: